Objevarium - výstavy pro děti

Informace o projektu

Leťme vysoko je interaktivní výstava pro děti a dospělé. Návštěvníci si mohli vyzkoušet letecký simulátor, vznést se do vzduchu jako pták, vnořit se do světa exotických živých motýlů, a tak pochopit zákonitosti létání.

Výstava byla složena z pěti základních témat:

  1. Co letí a jak - historie letectví a letecké mechaniky (tři různé principy letu a jejich využití, porovnání pohybu letounu, rakety a balónu). Pomocí experimentů s raketovou židlí, horkovzdušným balónem a malého větrného tunelu si mohou děti prozkoumat účinky tahu i statického a aerodynamického vztlaku.
  2. Létání v přírodě (hmyz, motýli, ptáci – jejich anatomie, princip jejich pohybu apod.). V laboratoři mohou děti zkoumat strukturu kostí ptáků, hmyzu a létajících ryb. Prozkoumáním těchto vzorků mohou děti pochopit, jak lidé využívají poznatků z přírody v oblasti letectví.
  3. Jak pracují lidé v leteckých profesích. Vrcholem této výstavy je model části letadla postavený ve skutečné velikosti. V letounu a na stylizovaném letišti si děti hravou formou zkouší práci pilotů, letušek, navigátorů, pozemní obsluhy i ostatních souvisejících profesí.
  4. Principy aerodynamiky. Sekce, kde děti malují a sami si tvoří návrhy papírových letounů a dozvídají se tak, jak tvar ovlivní samotný let.
  5. Létání v pohádkových příbězích a mytologii.

Expoziční služby na klíč

Máte nápad na výstavu a nemáte svůj realizační tým ani potřebné know-how?
Najměte si tým Objevária a jejich profesionální služby.

Volejte nám+420 725 501 996
Vstava Mraveniště v písecké Galerii hrou