Objevarium - výstavy pro děti

Informace o projektu

Nechte se inspirovat Leonardem da Vinci

Interaktivní výstava Leonardo, zajímavá jak pro děti tak pro dospělé, dává návštěvníkům příležitost hravě se seznámit s Leonardovými vynálezy, uměním a vědeckou prací. To ale není všechno! Pro Leonarda v každém z nás je připraveno Leonardium, otevřený prostor pro vytváření a vynalézání, vybavený širokým sortimentem materiálů. Tato výstava je o rozvíjení dovednosti pozorovat a o tvořivých a inženýrských dovednostech, které dohromady byly základem Leonardova génia.

Základní popis výstavy

Budete se bavit a přitom poznávat

Program atraktivní výstavy dává dětem šanci ponořit se do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce, ale nejen to. Malí i větší návštěvníci se budou moci vypravit také do světa fantazie v prostoru ke hraní, který umělecky a imaginativně interpretuje Leonardovu mysl.

Namalujte Monu Lisu a jezděte v tanku

První část programu děti stráví v prostoru výstavy Objevárium: Leonardo. Zde dostanou mimo jiné možnost vyzkoušet si načrtnout Leonardovy kresby, manipulovat s modely Leonardových vynálezů, hrát si v jeho válečném tanku, postavit přenosný most, digitálně přetvořit vlastní tvář do podoby Mony Lisy či sestavit anatomické modely.

Staňte se vynálezcem

V rámci druhé části programu bude na Leonarda v každém z návštěvníků čekat Leonardium , otevřený prostor pro tvoření a vynalézání, vybavený množstvím různých materiálů, kde si každý může procvičit svou vlastní kreativitu a konstruktérské dovednosti. Leonardium je prostor inspirovaný da Vincim a vytvořený podle modelu kutilské laboratoře (Tinkering Lab) světově proslulého muzea Exploratorium v San Franciscu.

(Leonardo lze pronajmout s Leonardiem nebo bez něj)

V Leonardu můžete

  • poznat Leonardovy technické vynálezy (hrát si ve velkém modelu Leonardova slavného vojenského tanku, manipulovat modely vynálezů, včetně mechanického křídla a různých mechanických strojů, stavět geometrické struktury)
  • stát se malířem (můžete digitálně manipulovat a promítat obrazy Mona Lisy, naučit se novým technikám kreslení, reprodukovat Leonardovy nákresy, otestovat si své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu, zúčastnit se Poslední večeře)
  • poznat Leonardovu genialitu (postavit Leonardův přenosný most, sestavit anatomické modely, zatočit Vitruviánským mužem)
  • využít klidovou zónu ( pohovět si, případně inkubovat svou kreativitu v pohodlí odpočinkové zóny, dozvědět se, jak Leonarda inspirovala příroda...)

Informace o pronájmu

Ke stažení

Máte zájem o informace o projektu Leonardo?

Expoziční služby na klíč

Máte nápad na výstavu a nemáte svůj realizační tým ani potřebné know-how?
Najměte si tým Objevária a jejich profesionální služby.

Volejte nám+420 725 501 996
Vstava Mraveniště v písecké Galerii hrou